Which of the following examples has a unit price of $1.20?
Select all that apply.
A) 3 candy bars for $3.60
B) 7 packs of gum for $8.40
C) 3 sodas for $5.40
D) 6 bags of chips for $9.00
E) 4 books for $9.60
Ответы на вопрос
Ответил galyaswida00007
0
A) 3 candy bars for $3.60
B) 7 packs of gum for $8.40
3.60/3=1.2
8.40/7=1.2
Новые вопросы