Визначте основні етапи формування воєнно-політичних блоків у Європі та напрями гонки озброєнь. Чому, на вашу думку, в гонці озброєнь першочергове значення надавалося будівництву військово-морського флоту та артилерії?
Ответы на вопрос
Ответ: Основні етапи формування воєнно-політичних блоків у Європі можна виділити наступним чином:
Перший етап - після закінчення Другої світової війни. На цьому етапі формування блоків відбувалося під впливом зміни геополітичної ситуації в Європі. У рамках цього етапу були сформовані НАТО та Варшавський договір.
Другий етап - 60-70-ті роки XX століття. На цьому етапі головним напрямом була гонка озброєнь між США та СРСР. У рамках цього етапу розвивалися ядерна зброя, балістичні ракети, артилерія та військово-морський флот.
Третій етап - 80-90-ті роки XX століття. На цьому етапі відбувався процес демонтажу воєнно-політичних блоків. У рамках цього етапу були укладені договори про зниження ядерних арсеналів, про зниження чисельності військ.
Головними напрямами гонки озброєнь були будівництво військово-морського флоту та артилерії, оскільки саме ці напрями були найбільш ефективними в рамках забезпечення національної безпеки та забезпечення стратегічного балансу сил між блоками. Також велике значення мали ядерна зброя та балістичні ракети, які стали символом гонки озброєнь у другому етапі формування воєнно-політичних блоків у Європі.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Чому, на вашу думку, в гонці озброєнь першочергове значення надавалося будівництву військово-морського флоту та артилерії:
У гонці озброєнь першочергове значення надавалося будівництву військово-морського флоту та артилерії з декількох причин. По-перше, військово-морський флот був важливим засобом захисту морських кордонів країни та забезпечення переваги у морських бойових діях. Крім того, флот був важливим інструментом для здійснення зовнішньої політики, наприклад, здійснення військових операцій за кордоном або захисту власних інтересів у світових морських рейдах.
Артилерія ж, зокрема важка артилерія, була ключовим засобом ведення сухопутної війни, здатним знищувати броньовані цілі та загороджувати території ворога. Крім того, артилерія була важливим елементом зовнішньої політики країни, демонструючи її здатність вести ефективну війну.
Таким чином, будівництво військово-морського флоту та артилерії в гонці озброєнь було зумовлене необхідністю забезпечення обороноздатності країни, захисту її кордонів, а також здійснення зовнішньої політики і захисту власних інтересів у світовому масштабі.