География, вопрос задал Zlatabazarnikova , 1 год назад

Використовуючи статево-вікові піраміди різних країн (у тому числі України), населення яких перебуваю в різних фазах демографічного переходу, охарактеризуйте їхні особливості: форму (якщо вона добре виражена), співвідношення між частинами (окремими групами населення) - за віком, статтю.
дпю 100 балів, Срочно​

Ответы на вопрос

Ответил Margosha241155
8

Статево-вікові піраміди є важливим інструментом демографічного аналізу, який дозволяє охарактеризувати структуру населення різних країн. Форма статево-вікової піраміди відображає співвідношення між чоловіками та жінками в різних вікових категоріях, від продуктивного віку до пенсійного віку. У залежності від фази демографічного переходу, статево-вікові піраміди можуть мати різні форми.

У країнах, які перебувають у першій фазі демографічного переходу (наприклад, деякі країни Африки та Південно-Східної Азії), статево-вікові піраміди мають форму гребеня. Це означає, що в цих країнах населення молоде, і більшість населення складають діти та молодь до 20 років. У таких країнах спостерігається високий рівень народжуваності та відносно низький рівень очікуваної тривалості життя.

У країнах, що перебувають на другій стадії демографічного переходу (наприклад, Індія та інші країни Південної Азії), статево-вікові піраміди також мають форму гребеня. Однак, в цих країнах кількість дітей зменшується, а кількість людей у продуктивному віці збільшується, що може привести до зростання економічного потенціалу країни.

У країнах, які перебувають на третій стадії демографічного переходу (наприклад, деякі країни Європи), статево-вікові піраміди мають форму вузького пенка. У таких країнах кількість народжень мінімальна, а тривалість життя висока. Це призводить до переважання старших людей в пенсійному віці над молодшими людьми у продуктивному віці.

У країнах, які перебувають на четвертій стадії демографічного переходу (наприклад, Японія та інші країни з високим рівнем розвитку), статево-вікові піраміди мають форму вигину. В цих країнах кількість людей у продуктивному віці знижується порівняно з кількістю старших людей. Це може призводити до проблем з громадським здоров'ям та соціально-економічного розвитку.


veniaminag59: Вибачте, а 1-4 класів нема такого предмета
veniaminag59: Так же?
Margosha241155: да, нету
Margosha241155: вроде
veniaminag59: ТО ЧОМУ ЗАДАЄТЕ ТАКІ ПИТААННЯЯЯЯ?
veniaminag59: ЯК Должні робити 1 клашки такі як я?
Margosha241155: не знаю, география вроде с 5 класса. Лично у меня так было
Margosha241155: может человек ошибся, и нажал не туда. Всё возможно
veniaminag59: Я в 5 класі у мене нема
veniaminag59: Якщо що нушовський
Новые вопросы