Прошу, будь ласка, допомогти сьогодні потрібно здати роботу даю 55 балів!!!!
1- Що нового ви довідалися про українське «розстріляне відродження»? Хто вперше використав це афористичне словосполучення як назву для своєї антології? Розкрийте змістовно-смисловий потенціал терміна.
2-Розкажіть про політичні та культурні передумови становлення й реалізації талантів цього покоління українських митців.
3- Які наукові, культурні організації та угруповання виникли в Україні в першій третині ХХ ст.? Про що це свідчить?
4- Про аналізуйте причини виникнення літературної дискусії в Україні в 1925–1928 рр. Якою була роль у ній Миколи Хвильового?
5- Назвіть теми, заборонені для висвітлення в українській радянській літературі.
6- Що ви можете сказати про масштаби сталінських репресій у 30-х рр. ХХ ст.? Як це позначилося на українському літературному процесі?
Ответы на вопрос
Ответил daniilgermany
1
- У термін "розстріляне відродження" вперше використане Євгеном Маланюком як назва для своєї антології в 1937 році. Це афористичне словосполучення відображає трагічну долю інтелектуалів, публіцистів, письменників та культурних діячів, яких у період радянського терору прибирали силовими методами.
- Становлення та реалізація талантів українських митців цього покоління пов'язані з політичним та культурним підйомом, який відбувався в Україні в перші роки радянської влади. Умови свободного культурного розвитку, підтримка національних ініціатив та видатних діячів сприяли формуванню і реалізації творчих потенцій митців.
- У першій третині ХХ ст. в Україні з'явилися такі культурні організації і угруповання, як Молодняки, Гарт, МАУ, Планітарій, Літературно-наукова спілка "Гарт", ГУМ (Громадська Українська Молодь) та інші. Це свідчить про активізацію культурного життя, бажання творчої еліти розвивати українську літературу та мистецтво.
- Літературна дискусія в Україні у 1925–1928 рр. була викликана протистоянням двох груп письменників: партійно-централізованої ортодоксії і авангардистської "заплітанки". Микола Хвильовий виступав за авангардну спрямованість, за право художника на вільне висловлення власного світогляду, що вразливо вразило консервативний погляд радянської ідеології.
- Українській радянській літературі були заборонені теми, що стосувалися критики радянського режиму, згадування про репресії чи політичні події, які не відповідали офіційному ідеологічному курсу.
- Сталінські репресії у 30-х роках ХХ ст. в Україні мали масштабний характер. Під час Голодомору та політичних репресій загинуло мільйони людей. Це суттєво вплинуло на український літературний процес: багато талановитих письменників були репресовані, а багато творчих робіт були заборонені чи знищені, що призвело до втрати непередбачувого культурного потенціалу.
evelin585:
Дякую!!!
Новые вопросы
Английский язык,
1 год назад
Математика,
1 год назад
Химия,
1 год назад
Английский язык,
1 год назад
Математика,
6 лет назад