Українська література, вопрос задал evelin585 , 1 год назад

Прошу, будь ласка, допомогти сьогодні потрібно здати роботу даю 55 балів!!!!
1- Що нового ви довідалися про українське «розстріляне відродження»? Хто вперше використав це афористичне словосполучення як назву для своєї антології? Розкрийте змістовно-смисловий потенціал терміна.
2-Розкажіть про політичні та культурні передумови становлення й реалізації талантів цього покоління українських митців.
3- Які наукові, культурні організації та угруповання виникли в Україні в першій третині ХХ ст.? Про що це свідчить?
4- Про аналізуйте причини виникнення літературної дискусії в Україні в 1925–1928 рр. Якою була роль у ній Миколи Хвильового?
5- Назвіть теми, заборонені для висвітлення в українській радянській літературі.
6- Що ви можете сказати про масштаби сталінських репресій у 30-х рр. ХХ ст.? Як це позначилося на українському літературному процесі?

Ответы на вопрос

Ответил daniilgermany
1
  1. У термін "розстріляне відродження" вперше використане Євгеном Маланюком як назва для своєї антології в 1937 році. Це афористичне словосполучення відображає трагічну долю інтелектуалів, публіцистів, письменників та культурних діячів, яких у період радянського терору прибирали силовими методами.
  2. Становлення та реалізація талантів українських митців цього покоління пов'язані з політичним та культурним підйомом, який відбувався в Україні в перші роки радянської влади. Умови свободного культурного розвитку, підтримка національних ініціатив та видатних діячів сприяли формуванню і реалізації творчих потенцій митців.
  3. У першій третині ХХ ст. в Україні з'явилися такі культурні організації і угруповання, як Молодняки, Гарт, МАУ, Планітарій, Літературно-наукова спілка "Гарт", ГУМ (Громадська Українська Молодь) та інші. Це свідчить про активізацію культурного життя, бажання творчої еліти розвивати українську літературу та мистецтво.
  4. Літературна дискусія в Україні у 1925–1928 рр. була викликана протистоянням двох груп письменників: партійно-централізованої ортодоксії і авангардистської "заплітанки". Микола Хвильовий виступав за авангардну спрямованість, за право художника на вільне висловлення власного світогляду, що вразливо вразило консервативний погляд радянської ідеології.
  5. Українській радянській літературі були заборонені теми, що стосувалися критики радянського режиму, згадування про репресії чи політичні події, які не відповідали офіційному ідеологічному курсу.
  6. Сталінські репресії у 30-х роках ХХ ст. в Україні мали масштабний характер. Під час Голодомору та політичних репресій загинуло мільйони людей. Це суттєво вплинуло на український літературний процес: багато талановитих письменників були репресовані, а багато творчих робіт були заборонені чи знищені, що призвело до втрати непередбачувого культурного потенціалу.

evelin585: Дякую!!!
Новые вопросы