Обчислити масу осаду, утвореного внаслідок взаємодії 624 г барій хлориду та 684 г алюміній сульфату
Ответы на вопрос
Ответ:
Объяснение:
684 г 624 г х г
Al2(SO4)3 + 3BaCl2 = 2AlCl3 + 3BaSO4↓
Вичислимо молярні маси:
M (AI2(SO4)3) = 27 * 2 + 32 * 3 + 16 * 12 = 342 г/моль
M(BaCl2) = 137 + 2 * 35,5 = 208 г/моль
Знайдемо кількість речовини реагентів:
n(Al2(SO4)3) = m(Al2(SO4)3)/М(Al2(SO4)3) = 684/342 = 2 моль
n(BaCl2) = m(BaCl2)/М(BaCl2) = 624/208 = 3 моль
З РХР бачимо, що n(Al2(SO4)3) : n(BaCl2) = 1 : 3, а з умовиn(Al2(SO4)3) : n(BaCl2) = 2 : 3 = 1 : 1,5 , тобто BaCl2 в надлишку, розрахунок ведемо по Al2(SO4)3 і звідси
n(BaSO4) = n(Al2(SO4)3) = 3 моль
Обчислимо масу осаду:
М(BaSO4) = 137 + 32 + 16 * 4 = 233 г/моль
m(BaSO4)= n(BaSO4) * М(BaSO4) = 3 * 233 = 699 г
2. мою відповідь все ж таки видалили
Відповідь:
699,37 г ≈ 699 г ≈ 700 г
Пояснення:
Al₂(SO₄)₃+3BaCl₂=2AlCl₃+3BaSO₄↓
mr(Al₂(SO₄)₃) = 342,15 г/моль
mr(BaCl₂) = 208,23 г/моль
mr(BaSO₄) = 233,38 г/моль
з 1 моля Al₂(SO₄)₃ (342,15 г) та з 3 моль BaCl₂ (3*208,23=624,69 г) отримаєм 3 моля BaSO₄ (3*233,38=700,14 г)
крок 1
з 342,15 г Al₂(SO₄)₃ можна отримати 700,14 г BaSO₄ (коли інших компонентів вдосталь)
тоді з 684 г алюміній сульфату можна отримати 1400,28 г BaSO₄ (коли інших компонентів вдосталь) (пропорція)
крок 2
з 624,69 г BaCl₂ можна отримати 700,14 г BaSO₄ (коли інших компонентів вдосталь)
тоді з з 624 г BaCl₂ можна отримати 699,37 г BaSO₄ (коли інших компонентів вдосталь) (пропорція)
порівняєм результати кроків 1 та 2 і оберем менше число
отже з наданих компонентів можна отримати лише 699,37 г BaSO₄ (осаду)
реакція іде за схемою нестачі BaCl₂. розраховувати потрібно по BaCl₂