Making dialogue "In the Food Shop"
Срочноо пожалуйста!
Ответы на вопрос
Ответил vkiss284
1
Ответ:
- Hello. How much does a kilogram of apples cost?
- Hello. A kilogram of apples costs 80 rubles.
- Can you give me 3 kilogram, please?
-Sure. Here are your apples. That will be 240 rubles.
-Thanks. Goodbye.
-Goodbye.
Новые вопросы
Другие предметы,
1 год назад
Английский язык,
1 год назад
Алгебра,
1 год назад
Русский язык,
7 лет назад