Английский язык, вопрос задал textus , 1 год назад

Look and write. How much do they cost?​

Приложения:

Ответы на вопрос

Ответил Slavakopotovski
0

Ответ:

ice cream costs 3 pounds 60 penny

sunglasses cost 85 pounds 60 Penny

the jacket costs 67 pounds 30 penny

bag costs 18 pounds 70 pennies

pizza costs 5 pounds 80

pen costs 2 pounds 30

Новые вопросы