Українська література, вопрос задал bobovavika55788 , 1 год назад

"Думка", знайти в тексті характерні для народних пісень епітети, метафори, рефрени( записати їх).
Підготувати розповідь про Івана Підкову (історична особа), чому він став знаменитим(можна презентацію)


Mandar1nDevel: "Думка" - автор?
Mandar1nDevel: який?

Ответы на вопрос

Ответил nonnka23
0

Ответ:bg uii

Объяснение:

n,k

Ответил Mandar1nDevel
0

Ответ:

1. Епітети:

"Мов соловей заспіває"

"То мені, батьку, було жаль..."

"То мені, голубко, було жаль..."

"Пісня весною заплаче, як соловей загомоніє..."

Метафори:

"Мов на далеку річку жаль оброниш воду..."

"Дощик ллється в потоку..."

"Ось падає дощ вогким та теплим дощем..."

"То понад полем сонце в весенню пору..."

Рефрени:

"Сумую і журюся, зіронька, понад тобою, ясне село..."

"Ось він вночі летить, та в ясну ніч прилітає..."

"Дівчинонька з боку лісу, ой весни не було, ой нічиї сина..."

"Ой, скучив я за батьком, за матір'ю, за миленьким дівча..."

2. Іван Підкова — історична постать, яка стала важливим учасником національно-визвольних рухів України в XIX столітті. Він став знаменитим завдяки своїй активної діяльності та боротьбі за права та свободу українського народу. Ось коротка розповідь про Івана Підкову:

Іван Підкова народився в 1812 році в селі Грицівці, що тепер входить до складу України. Він вирос у сім'ї кріпаків, але невимовна сила його духу та бажання боротися за права свого народу зробили його видатною постаттю в історії України.

Іван Підкова активно долучився до національно-визвольних рухів в Україні, які стали активними в середині XIX століття. Він був одним із лідерів Галицького пошукового товариства, яке боролося за політичні та соціальні права українців в Галичині.

Один з найважливіших моментів у житті Івана Підкови — Лемківська весна 1848 року. Підкова та інші національні герої взяли активну участь у визвольних подіях, прагнучи досягти незалежності та прав для українців. Він велив власному загону, який брав участь у боях та опір владі.

Незважаючи на свою молоду вік, Іван Підкова став справжнім символом боротьби за волю та права українського народу. Його сміливість і жертовність були вражаючими. В результаті політичних подій, Іван Підкова був заарештований і вигнаний в Сибір, де він провів більшу частину свого життя.

Іван Підкова помер в екзилі в Сибірі в 1883 році, але його ім'я та спадок залишилися живими в серцях українців. Він став символом відданості своєму народу та бажання боротися за його права та свободу. Іван Підкова є пам'ятником національної гідності та сили, яка надихає нас і до сьогоднішнього дня.

Новые вопросы