чому термін " Русі-України" набула особливого розголосу після написання М.Грушевський фундаментальної праці ,,Історія Русі-України''??? Терміново
Ответы на вопрос
⠀⠀Особливої популярності термін «Русь-Україна» набув після написання М. Грушевським фундаментальної праці «Історія Русі-України», оскільки в ній висвітлювались історичні та культурні зв’язки між росією та Україною. Праця Грушевського, опублікована на початку 20 століття, мала на меті утвердити виразну українську національну ідентичність і підкреслити історичні зв’язки між Україною та росією.
⠀⠀До роботи Грушевського термін «Русь-Україна» не був загальновживаним. Натомість регіон часто називали «Малоросією» або «Південною Росією» в російській імперії. Книжка Грушевського кинула виклик цьому наративу та виступала за визнання України як окремого й окремого утворення зі своєю власною історією та культурою.
⠀⠀Вживаючи термін «Русь-Україна», Грушевський прагнув підкреслити історичний взаємозв’язок двох регіонів. Він стверджував, що Україна відіграла значну роль у становленні та розвитку російської держави, а історії двох регіонів переплітаються.
⠀⠀Творчість Грушевського мала глибокий вплив на українську національну свідомість та ідентичність. Це допомогло сформувати наратив про Україну як окрему націю зі своєю історією та культурою, відокремлену від росії. Термін «Русь-Україна» став популярним як спосіб визнання та визнання цієї відмінності.
⠀⠀Підсумовуючи, термін «Русь-Україна» набув особливої популярності після написання М. Грушевським фундаментальної праці «Історія Руси-України», оскільки висвітлював історичні та культурні зв’язки між двома регіонами та сприяв розвитку української національної самосвідомості.
Ответ:
Михайло Грушевський був видатним українським істориком та політиком, який активно працював у період від кінця XIX століття до початку XX століття. Його фундаментальна праця "Історія Русі-України" була видана у 10 томах у 1898–1937 роках.
Термін "Русь-Україна" вказує на історичний період, коли території сучасної України були частинами Київської Русі. Михайло Грушевський в своїй праці докладно досліджував історію українського народу в середньовіччі, зокрема його участь у створенні Київської Русі.
Під час написання "Історії Русі-України" Грушевський ставив перед собою завдання вивчення історії українського народу як самостійного етнічного та культурного співтовариства. Його робота була важливим внеском у формування національної історіографії та самосвідомості українців. Тим самим, він акцентував увагу на самобутності української історії та її відокремленні від історії інших регіонів.
Грушевський взявся за написання своєї праці у складний історичний момент, коли українська ідентичність важко формувалася під впливом різних політичних та культурних чинників. Його дослідження і висновки вплинули на усвідомлення українцями своєї історії та зміцнили ідею української нації.