История, вопрос задал nazarua2007pavliuk , 1 год назад

1. Установіть хронологічну послідовність подій: Переїзд вищих державних та партійних установ з Харкова до Києва / Судовий процес над організацією «Спілка визволення України» / Схвалення нової Конституції УРСР Надзвичайним XIV Все українським з’їздом рад.

2. Складіть речення, використавши поняття та терміни: тоталітарний режим, «націонал-ухильництво», «шумськізм», «волобуєвщина», Великий терор, «єжовщина», «вороги народу», «безбожна п’ятирічка», культ особи, сталінська Конституція, «СВУ», УНЦ, НКВС, ГУЛАГ, ДПУ.
3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів залежно від їхньої ролі в подіях доби: С. Єфремов, М. Грушевський, Л. Каганович, О. Шумський, М. Скрипник, М. Волобуєв, М. Єжов.

4. Про який «судовий» процес ідеться в джерелі? Сформулюйте відповіді про конкретні факти, обставини процесу («Що? Де? Коли? Як? Навіщо?»). «Підсудних привозили з тюрми не в “чорних воронках”, а в звичайних автобусах, ніби на прогулянку. На сцені в перервах підсудним підносили чай з тістечками. Організатори явно перегравали... Особливо ці масні й демонстративно великі солодощі, кондитерські вершини тодішнього щасливого життя, були тут не до речі. Проте думаю, що відкинути, відсунути їх підсудний академік Сергій Єфремов, людина великої гідності, не міг. Не могли й інші. Так само не могли відкликати своїх попередніх свідчень, даних у Києві, вимучені довгими днями і ночами без сну. І признання, і театральні солодощі, – все належало до заздалегідь розробленого ритуалу, й підсудні мали коритися йому».

5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела. «Дозволяю, якщо це петлюрівець, політбандит, контрабандист, польський або німецький націоналіст, дописати йому, негіднику, в протокол 40 % того, що він не гов орить. За це вас ні партія, ні радянський народ не засудять» (із заяви Житомирського обласного управління НКВС УРСР своїм підлеглим, 1938 р.).

Приложения:

Ответы на вопрос

Ответил Eeeugene
1

Ответ:

1.Хронологічна послідовність подій:

Судовий процес над організацією «Спілка визволення України» (1930)

Переїзд вищих державних та партійних установ з Харкова до Києва (1934)

Схвалення нової Конституції УРСР Надзвичайним XIV Всеукраїнським з’їздом рад (1937)

2.В період тоталітарного режиму в СРСР відбувалися масові репресії проти «ворогів народу», що спричинили багато трагічних подій, таких як Великий терор та «безбожна п’ятирічка». У цей час, були також поширені культ особи та сталінська Конституція, що призвело до загострення ситуації з правами та свободами людини. Окрім того, в цей час з'явилися рухи, такі як «СВУ» та УНЦ, які були репресовані за підтримку «націонал-ухильництва» та «шумськізму», а також була створена організація НКВС, що згодом перетворилася на ДПУ і займалася проведенням репресій та висиланням людей в ГУЛАГ. В цей час також відбувалася «єжовщина», яка стала однією з найбільших трагедій тоталітарного режиму.

3.С. Єфремов - радянський військовий та політик, один з керівників червоних загонів.

М. Грушевський - український історик, політик та державний діяч, автор «Історії України-Руси» та один з провідних діячів Української Центральної Ради.

Л. Каганович - радянський політик, був членом Політбюро та керував Східними територіями СРСР.

О. Шумський - український націоналіст та державний діяч, один із засновників УНР та автор ідеї шумського повстання.

М. Скрипник - український комуніст та державний діяч, керівник Комуністичної партії України в 1920-х роках.

М. Волобуєв - радянський державний діяч, був на посаді наркома освіти СРСР, керував проведенням "безбожної п'ятирічки".

М. Єжов - радянський політик та державний діяч, був на посаді начальника НКВС та провів масштабну операцію з репресій відому як "єжовщина".

4.У джерелі йдеться про «судовий» процес над академіком Сергієм Єфремовим та іншими науковцями і культурними діячами у 1965 році в Москві за звинуваченням у «космополітизмі», тобто незадоволенні сталінськими національними політиками та зв'язками з іноземцями. Обставини процесу були несправедливі - свідчення були даними за попередніми допитами без урахування протоколу судового слідства, підсудних не було представлено адвокатів, а їхні попередні свідчення були отримані під тиском. Під час процесу підсудним підносили чай з тістечками, що було частиною заздалегідь розробленого ритуалу, який мав підсилити театральність процесу.

5.Фрагмент джерела свідчить про те, що під час масових політичних репресій у 1938 році управління НКВС в Житомирській області вимагало від своїх підлеглих додавати до протоколів зізнань підсудних недостовірні дані з метою засудження їх до страти або позбавлення волі. У заяві згадуються петлюрівці, політбандити, контрабандисти, польські та німецькі націоналісти як можливі "вороги народу", яких слід було карати. Цей фрагмент є доказом того, що влада НКВС діяла беззаконно та порушувала права людини, а саме право на справедливий суд.

P.S. Если не тяжело отметь как лучший;) благодарю

Новые вопросы