1. Перепишіть текст, розставляючи пропущені розділові знаки. Виконайте завдання. ВЕЛЕСОВА НІЧ
В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Гелловін. Проте мало хто знає, що в цю ж ніч із 31 жовтня на 1 листопада українці здавна святкували Велесову ніч. Вва- жали, що в цей час душі всіх померлих спускаються на землю. У ніч на 1 листопада було прийнято згадувати про СВОЇХ померлих родичів ставити свічку, аби їхні душі знайшли дорогу до рідного дому, залишати на вулиці чи на підвікон- частування для потойбічних гостей і просити в них поради. Також увечері влаштову- вали мовчазну вечерю накривали стіл і запрошували до трапези померлих родичів, а під час вечері згадували про них тільки хороше (З інтернету).
А. Підкресліть однорідні члени речення та узагальнювальні слова. Б. Виконайте морфологічний розбір виділеного слова.
СРОЧНО!!!!
Ответы на вопрос
А. Однорідні члени речення:
українці здавна святкували Велесову ніч;
ставити свічку, залишати на вулиці чи на підвікончастування для потойбічних гостей і просити в них поради;
накривали стіл і запрошували до трапези померлих родичів.
Узагальнювальні слова:
В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Гелловін;
мало хто знає;
було прийнято згадувати про своїх померлих родичів;
також увечері влаштовували мовчазну вечерю.
Б. Виділене слово: СВОЇХ.
Морфологічний розбір:
чоловічий рід;
множина;
знахідне відмінок;
займенник-прикметник, відносний, невизначений, залежний від іменника "померлих родичів".
Перепишіть текст
ВЕЛЕСОВА НІЧ
В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Гелловін. Проте, мало хто знає, що в цю ж ніч, із 31 жовтня на 1 листопада, українці святкують стародавнє свято Велесова Ніч. Це свято пов’язане зі славянською міфологією та обрядами поклоніння предкам.
Велесова Ніч – це час, коли звірі набувають людського розуму, а душі померлих повертаються до живих. У цю ніч, за повір’ям, потрібно пам’ятати та шанувати своїх предків та звертатися до них із проханнями та питаннями. Також, зазвичай в цю ніч влаштовують святкування зі звичайними стравами, піснями та танцями.
На жаль, з поширенням інших свят та звичок, Велесова Ніч стала менш популярною серед сучасних українців. Але, не зважаючи на це, є люди, які продовжують святкувати це давнє свято та передавати його традиції наступним поколінням.