№1 Косметичне підприємство Fico широко відомо в Угорщині своїми виробами високої якості. Керівництво підприємства доручило своїм співробітникам вишукати можливості випуску нової продукції. Швидше всього виявилося випустити нову зубну пасту. Всі дослідження і аналіз були закінчені, і потрібно було лише знайти підходящу назву. Нова зубна паста була виготовлена з чудових компонентів. Результати досліджень свідчили, що вона могла б замінити майже всі зубні пасти, що знаходяться в продажі: очищення, аромат, антикарієсні і нікотинонейтралізуючі властивості були краще, ніж у всіх паст, що випускаються.
Зубній пасті була дана назва «Квалиташ», була розроблена приємна для очей упаковка. Відділ маркетингу запропонував пустити пасту в продаж за ціною, що перевищує ціни раніше випущених у продаж аналогічних виробів. Керівництво прийняло цю пропозицію, припускаючи, що більш вимогливі покупці будуть згодні заплатити велику ціну за кращі вироби. Реалізація нової пасти не була проблемою, оскільки у Fico установилися давні зв'язки з підприємствами оптової торгівлі.
Завдання для ситуаційного аналізу:
1. Охарактеризуйте задачу, що була поставлена перед співробітниками Fico.
2. Яку цінову стратегію реалізовувало підприємство на ринку?
3. Яким чином позиціонували пасту «Квалиташ»?
4. На який сегмент ринку орієнтувалося Fico?
5. Поясніть, у чому причини невдачі нової зубної пасти на ринку?
6. Порекомендуйте маркетингові заходи щодо просування товару на ринок.
№2 Фірма "Альфа" продає товар, попит на який характеризується високою ціновою еластичністю. Обсяг продажу 30 тис. виробів на рік. Структура ціни така:
- прямі витрати на одиницю виробу - 99 грн.;
- постійні витрати на одиницю виробу - 33 грн.;
- ціна продажу - 198 грн.
Фірма поставила перед собою задачу збільшити обсяг продажу на 3 тис. одиниць і виділила для досягнення цієї мети рекламний бюджет у розмірі 39 тис. грн. на рік.
Завдання для ситуаційного аналізу:
Яке мінімально можливе підвищення ціни, при якому прибуток залишається незмінним?
Ответы на вопрос
Ответ:
Объяснение:
1.Задача перед співробітниками Fico була розробити нову зубну пасту, що могла б замінити майже всі зубні пасти, що знаходяться в продажі. Для цього необхідно було знайти підходящу назву та розробити приємну для очей упаковку.
2.Підприємство реалізовувало стратегію цінової диференціації, запропонувавши пасту в продаж за ціною, що перевищує ціни раніше випущених у продаж аналогічних виробів. Керівництво припускало, що більш вимогливі покупці будуть згодні заплатити велику ціну за кращі вироби.
3.Пасту "Квалиташ" позиціонували як зубну пасту високої якості, яка може замінити майже всі зубні пасти, що знаходяться в продажі. Вона мала кращі показники очищення, аромату, антикарієсних і нікотинонейтралізуючих властивостей, ніж у всіх пастах, що випускаються.
4.Fico орієнтувалося на сегмент ринку вимогливих покупців, які були готові заплатити велику ціну за високоякісну зубну пасту.
5.Причини невдачі нової зубної пасти на ринку можуть бути різними, наприклад, конкуренція з іншими виробниками зубних паст, недостатня ефективність маркетингових заходів або недостатня відповідність очікуванням споживачів.
6.Для просування товару на ринок можна запровадити рекламну кампанію, що включає в себе промо-акції, знижки, подарунки, розсилання безкоштовних зразків тощо.